לחצו להתקשרות:
מאמרים קשורים
הדבקה בפטרת ציפורניים עלולה לגרום לבעיות, אם הציפורניים חשופות לעתים קרובות לתנאים חמים ולחים, כמו במקרה של מקלחות ציבוריות משותפות.
ניתן לטפל בפטרת ציפורניים בחומץ שיכול להיות יעיל בדרגות חומרה קלות יותר. לטיפול זה נדרשת סבלנות, אולם הוא לא מלווה בתופעות לוואי כלל, הוא זול וזמין בכל בית.
טיפול בפטריה בציפורניים עם סודה לשתיה עשויה להיות יעילה, ואף לסייע על הגנה של הציפורן מפני חזרת הפטרייה.
ללא טיפול, פטרת ציפורניים יכולה להמשיך להתפתח ללא הגבלת זמן, ולכן כדאי לנסות טיפול בפטריות בציפורניים בעזרת שמנים אתריים. יעילים במיוחד שמן עץ תה, שמן קוקוס ושמן אורגנו
טיפול בפטרת ציפורניים בלייזר - יעילות טיפול בפטריה בציפורניים ברגליים וידיים כאלטרנטיבה לתרופה האוראלית שעלולה לפגוע בכבד, אישור ה FDA האמריקאי לשימוש בלייזר
טיפול בפטרת ציפורניים במי חמצן דורש זהירות רבה , מכיוון שחומר זה עלול לגרום לתופעות לוואי לא נעימות ומסוכנות אם משתמשים בו בצורה בלתי הולמת.
טיפולים טבעיים בפטריה בציפורני הרגליים וידיים - פתרון טבעי לפטרייה בציפורניים: נטורופטיה, צמחי מרפא, תרופות סבתא ועוד...
רפואה סינית עשויה לסייע למראה הציפורניים ולגרום לריפוי פטרת בציפורן ולצמיחת ציפורן בריאה., ניתן למרוח שמן עץ תה מדולל, מעורב בשמן זית על הציפורניים החולות, או להשרות את הציפורניים במים חמים עם חומץ לכ -15 דקות.
שיטות ביתיות נפוצות לטיפול בזיהום פטרייתי בציפורניים כוללות טיפול ביתי באמצעות שמנים, מי חמצן וסודה לשתייה

דרכי טיפול בפטרת ציפורניים

הטיפול בפטרת הציפורניים עלול להיעשות גם ללא צורך, כמו למשל במקרים קלים של זיהום פטרת ציפורניים. אולם אם הזיהום לא יטופל, ישנו סיכון שהוא יתפשט לציפורניים אחרות. שימוש בשיטות טיפול עצמי פשוטות עשויות להיות יעילות במקרים מסוימים, לדוגמא, לא לנעול נעליים שגורמת לרגלים לחום ולחות, שמירה על ציפורניים קצרות ושמירה על רמה גבוהה של היגיינה.

המקור למידע אובייקטיבי ברשת
התאמה מקצועית עבורך לנותני שירות מתאימים
בדיקת איכות של נותני שירות

איך מטפלים בפטרת ציפורניים?

סוגי פטרת ציפורניים קיימים
סוגי פטרת קיימים
סודה לטיפול בפטרייה בציפורניים
דרכי טיפול בפטרת
טיפול בפטרת ציפורניים עם לייזר
פטרת ציפורניים בלייזר
פטרייה בציפורני רגליים
פטרת בציפורני הרגליים
פטריה בציפורני הידיים
פטרת בציפורני הידיים
פטרת ציפורניים טיפול טבעי
טיפול טבעי בפטרת

תרופות הניתנות באופן פומי עשויות להיות מומלצות אם זיהום פטרת הציפורניים הוא חמור. פטרת עלולה לחזור, ולא להירפא באופן מלא ומשביע רצון. נטילת תרופות נגד פטריות בצורה של טבליות משמעה שהטיפול מגיע לפטריה ולעצם הזיהום דרך זרם הדם. טרבינאפין וitraconazole הן שתי התרופות הנפוצות ביותר נגד זיהום בפטרת הציפורניים והן עשויות להיות מאד יעילות. עם זאת, ייתכן שיהיה צורך לקחת את הטבליות במשך מספר חודשים על מנת להבטיח כי הזיהום ייעלם לחלוטין. במקרה של הפסקה תרופתית מוקדמת מדי, הזיהום עלול לחזור.

דרכי טיפול בפטרייה בציפורניים

דרכי טיפול נוספות בפטרייה עשויים להיות באמצעות לייזר. הלייזר פולט מינונים גבוהים של אנרגיית אור, המשמשים להרוס את הפטרייה. מחקרים מראים כי טיפול בלייזר הוא הליך בטוח ויעיל, ואף מספר מחקרים דיווחו על שיעורי הצלחה של עד 90% בשלושה חודשים – מדובר על העלמת פטריה. עם זאת, יש מעט עדויות כיום המוכיחות כי טיפול להסרת פטריה עם לייזר מספק טיפול וריפוי לטווח ארוך, מכיוון שרוב המחקרים עקבו אחר החולים לתקופה של שלושה חודשים.

בכדי להשיג אחוזי הצלחה גבוהים, הטיפול נדרש להיות ארוך, כשלושה חודשים עד שנה. טיפולי לייזר בפטריה בציפוניים זמין רק באופן פרטי, ולכן הוא עלול להיות יקר .במהלך הטיפול אפשר כבר יהיה לראות סימנים של צמיחת ציפורן בריאה, וזהו יהיה הסימן שהטיפול עובד. הציפורן הנגועה הישנה צריכה להתחיל לגדול החוצה ויכולה להיות במצב זה במשך מספר חודשים. אם הציפורן החדשה לא מתחילה לצמוח אחרי מספר שבועות (עד שלושה שבועות) של טיפול, כדאי לפנות לרופא המטפל.

טבליות נגד פטרת

יתרון השימוש בטבליות נגד פטריות הוא שהם מנקים את כל הזיהומים הפטרייתיים הקשורים בעור, כמו גם בכף רגל, באותו הזמן .עם זאת, תופעות הלוואי של הטבליות נגד פטריות יכולות לכלול: כאב ראש, גירוד, אובדן חוש הטעם, בחילה ושילשולים. במקרה וישנה העדפה לא לקחת טבליות אלו, הרופא עשוי להמליץ לנסות צבע ציפורניים במקום. צבע ציפורניים לא נחשב ליעיל כמו טבליות מכיוון שהוא צובע את הציפורן הנגועה, ולכן הוא לא תמיד מגיע לכל נקודה מזוהמת. הציפורן עשויה להזדקק לשישה חודשים של טיפול עד שנים עשר חודשים.