לחצו להתקשרות:
מאמרים קשורים
הדבקה בפטרת ציפורניים עלולה לגרום לבעיות, אם הציפורניים חשופות לעתים קרובות לתנאים חמים ולחים, כמו במקרה של מקלחות ציבוריות משותפות.
ניתן לטפל בפטרת ציפורניים בחומץ שיכול להיות יעיל בדרגות חומרה קלות יותר. לטיפול זה נדרשת סבלנות, אולם הוא לא מלווה בתופעות לוואי כלל, הוא זול וזמין בכל בית.
טיפול בפטריה בציפורניים עם סודה לשתיה עשויה להיות יעילה, ואף לסייע על הגנה של הציפורן מפני חזרת הפטרייה.
ללא טיפול, פטרת ציפורניים יכולה להמשיך להתפתח ללא הגבלת זמן, ולכן כדאי לנסות טיפול בפטריות בציפורניים בעזרת שמנים אתריים. יעילים במיוחד שמן עץ תה, שמן קוקוס ושמן אורגנו
טיפול בפטרת ציפורניים בלייזר - יעילות טיפול בפטריה בציפורניים ברגליים וידיים כאלטרנטיבה לתרופה האוראלית שעלולה לפגוע בכבד, אישור ה FDA האמריקאי לשימוש בלייזר
טיפול בפטרת ציפורניים במי חמצן דורש זהירות רבה , מכיוון שחומר זה עלול לגרום לתופעות לוואי לא נעימות ומסוכנות אם משתמשים בו בצורה בלתי הולמת.
טיפולים טבעיים בפטריה בציפורני הרגליים וידיים - פתרון טבעי לפטרייה בציפורניים: נטורופטיה, צמחי מרפא, תרופות סבתא ועוד...
רפואה סינית עשויה לסייע למראה הציפורניים ולגרום לריפוי פטרת בציפורן ולצמיחת ציפורן בריאה., ניתן למרוח שמן עץ תה מדולל, מעורב בשמן זית על הציפורניים החולות, או להשרות את הציפורניים במים חמים עם חומץ לכ -15 דקות.
שיטות ביתיות נפוצות לטיפול בזיהום פטרייתי בציפורניים כוללות טיפול ביתי באמצעות שמנים, מי חמצן וסודה לשתייה

הדבקה בפטרת ציפורניים

זיהום של פטרת ציפורניים נגרם, בדרך כלל, על ידי פטריית dermatophyte , שמרים ועובש. פטריות הן אורגניזמים מיקרוסקופיים שלא זקוקים לאור שמש בכדי לשרוד, אלא רק לסביבה חמה ולחה. הפטריות עלולות לחדור לעור דרך חתכים זעירים ולא נראים, בין הציפורן ומיטת הציפורן. הדבקה בפטרת ציפורניים עלולה לגרום לבעיות, אם הציפורניים חשופות לעתים קרובות לתנאים חמים ולחים, כמו במקרה של מקלחות ציבוריות משותפות.

המקור למידע אובייקטיבי ברשת
התאמה מקצועית עבורך לנותני שירות מתאימים
בדיקת איכות של נותני שירות

האם פטרת ציפורניים מדבקת?

סוגי פטרת ציפורניים קיימים
סוגי פטרת קיימים
סודה לטיפול בפטרייה בציפורניים
דרכי טיפול בפטרת
טיפול בפטרת ציפורניים עם לייזר
פטרת ציפורניים בלייזר
פטרייה בציפורני רגליים
פטרת בציפורני הרגליים
פטריה בציפורני הידיים
פטרת בציפורני הידיים
פטרת ציפורניים טיפול טבעי
טיפול טבעי בפטרת

פטרת ציפורניים שכיחה יותר בציפורני הרגליים מאשר בציפורני הידיים, בין השאר משום שציפורני הרגליים, לעתים קרובות מוגבלות ונמצאות בסביבה חשוכה, חמה, ולחה, כמו בתוך הנעליים הרגישות להתפתחות פטריות. כמו כן, בדרך כלל בהונות הרגליים סובלים מזרימת דם מופחתת, כך שמערכת החיסון עלולה להתקשות לעצור זיהומים.

גורמי סיכון להדבקה בפטרת הציפורניים

ישנם גורמי סיכון אשר יכולים להגביר את הסיכון להדבקות בפטרת ציפורניים. גורמים אלה כוללים: גיל מבוגר (עקב צמיחת ציפורניים איטית יותר וזרימת דם מופחתת), הזעה, היסטוריה משפחתית של זיהומים פטרייתיים, עבודה בסביבה לחה או רטובה או בעבודה שבה הידיים הן לעתים קרובות רטובות, כמו ברמן או עבודות משק בית, גריבת גרביים ונעילת נעליים המעכבים אוורור ואינם סופגים זיעה, הידבקות מבן משפחה בעל פטרת ציפורניים, הליכה ברגליים יחפות באזורים ציבוריים לחים, כמו בריכות שחייה, חדרי כושר וחדרי מקלחת.

גורמי סיכון אלה עלולים להיות משמעותיים יותר, במיוחד לאחר פציעה קלה בעור או בציפורניים, כמו במצב של פסוריאזיס, או טראומה אחרת לציפורני הרגליים או העור הנמצא מסביבם. כמו כן, בעלי מחלות כרוניות, כמו סוכרת, בעיות מחזור, בעלי מערכת חיסון מוחלשת או תסמונת דאון עלולים להיות בעלי סיכון מוגבר להתפתחות הדבקה בפטרת ציפורניים.

טיפול ומניעת התפתחות פטרת ציפורניים

לעתים קרובות, אפשר לטפל בזיהום פטרת ציפורניים בבית, באמצעות קרמים ומשחות זמינים. ברגע שמבחינים בסימנים לבנים על פני השטח של הציפורן, יש להרטיב את הציפורניים במים, לייבש אותם, ולמרוח את הקרם או את התחליב. יש לטפל גם בכף הרגל עם אבקות או תרסיסי תרופות ולשמור על הרגליים נקיות ויבשות. יש לקצוץ היטב את ציפורני הרגליים, מכיוון שזה מסייע להפחית את הכאב על ידי הפחתת לחץ מהציפורניים.

לפני הגזירה באמצעות פצירה לציפורניים, יש לרכך את הציפורניים, לאחר מריחת קרם, כיסוי בתחבושות ושטיפה עם מים וסבון. יש לחזור על הפעולה, עד שהעור מסביב לציפורניים רך מספיק, ואז להגן עליו עם וזלין. הפעולה החשובה ביותר למניעת הדבקה בפטרת ציפורניים היא ניסיון מניעה בכל דרך אפשרית.