לחצו להתקשרות:
מאמרים קשורים
טיפול בפטרת ציפורניים בלייזר - יעילות טיפול בפטריה בציפורניים ברגליים וידיים כאלטרנטיבה לתרופה האוראלית שעלולה לפגוע בכבד, אישור ה FDA האמריקאי לשימוש בלייזר
טיפולים טבעיים בפטריה בציפורני הרגליים וידיים - פתרון טבעי לפטרייה בציפורניים: נטורופטיה, צמחי מרפא, תרופות סבתא ועוד...
ישנם ארבעה סוגים של פטרת ציפורניים, והם נקראים על שם האזור שבו הזיהום פטרייתי מתחיל. בדרך כלל סוג הפטרייה הנפוץ ביותר הוא Dermatophytes אשר גורם למרבית סוגי זיהום פטרת הציפורניים.
אבחון של פטרת ציפורניים - תרבית הפטריות, דירוג חומרה, טכניקות אבחון מתאימות וההתבטאות הקלינית של הציפורן להיסטוריה רפואית של מטופל לבידול הפטרייה
ניתן לטפל בפטרת ציפורניים בחומץ שיכול להיות יעיל בדרגות חומרה קלות יותר. לטיפול זה נדרשת סבלנות, אולם הוא לא מלווה בתופעות לוואי כלל, הוא זול וזמין בכל בית.
ללא טיפול, פטרת ציפורניים יכולה להמשיך להתפתח ללא הגבלת זמן, ולכן כדאי לנסות טיפול בפטריות בציפורניים בעזרת שמנים אתריים. יעילים במיוחד שמן עץ תה, שמן קוקוס ושמן אורגנו
טיפול בפטריה בציפורניים עם סודה לשתיה עשויה להיות יעילה, ואף לסייע על הגנה של הציפורן מפני חזרת הפטרייה.
שיטות ביתיות נפוצות לטיפול בזיהום פטרייתי בציפורניים כוללות טיפול ביתי באמצעות שמנים, מי חמצן וסודה לשתייה
רפואה סינית עשויה לסייע למראה הציפורניים ולגרום לריפוי פטרת בציפורן ולצמיחת ציפורן בריאה., ניתן למרוח שמן עץ תה מדולל, מעורב בשמן זית על הציפורניים החולות, או להשרות את הציפורניים במים חמים עם חומץ לכ -15 דקות.

טיפול בפטרת במיי חמצן

מי חמצן נמצאים בדרך כלל בכל בית, מכיוון שיש להם שימושים רבים, כולל כחומר חיטוי, מסיר כתמים ואפילו כמחטא חתכים, שריטות ופצעים. נראה כי מי חמצן יכולים לשמש גם כנגד זיהומים פטרייתיים בציפורניים. עם זאת, טיפול בפטרת ציפורניים במי חמצן דורש זהירות רבה , מכיוון שחומר זה עלול לגרום לתופעות לוואי לא נעימות ומסוכנות אם משתמשים בו בצורה בלתי הולמת.

המקור למידע אובייקטיבי ברשת
התאמה מקצועית עבורך לנותני שירות מתאימים
בדיקת איכות של נותני שירות

מיי חמצן לטיפול בפטרייה בציפורן

פטרת ציפורניים כאשר היא בתחילתה היא עדיין קלה לטיפול. האתגר, לעומת זאת, מתחיל כאשר הזיהום מתפתח למיטת הציפורן או למספר ציפורניים במקביל. ולכן, גם במקרים אלה, הדרך הטובה ביותר להשתמש במי חמצן היא לספוג את החומר בכדי שיחדור את הציפורן ויהרוג את הפטרייה אשר מסתתרת מתחת.  הטיפול יכלול שימוש במי חמצן 3 אחוזים, מכיוון שריכוז גבוה יותר עלול לגרום לגירוי בעור.

סוגי פטרת ציפורניים קיימים
סוגי פטרת קיימים
סודה לטיפול בפטרייה בציפורניים
דרכי טיפול בפטרת
טיפול בפטרת ציפורניים עם לייזר
פטרת ציפורניים בלייזר
פטרייה בציפורני רגליים
פטרת בציפורני הרגליים
פטריה בציפורני הידיים
פטרת בציפורני הידיים
פטרת ציפורניים טיפול טבעי
טיפול טבעי בפטרת

תהליך הטיפול

לפני טיפול בפטרייה בציפורן במי חמצן, יש לגזור את הציפורניים קצרות ככל האפשר, ולנקות את הציפורן מכל לכלוך. להכנת התמיסה עצמה, יש לערבב מים חמים עם מי חמצן. משרים את הרגליים החולות בתמיסה ללפחות 30 דקות; יש לקחת בחשבון כי השריה של כל הרגל עלולה לגרום לעור להיות מגורה. לאחר מכן, יש לייבש ביסודיות את הציפורניים, וכדאי לנסות להשאיר את הרגליים חשופות לזמן רב ככל האפשר. החשיפה כוללת איסור על מריחת לקים מכל סוג מכיוון שהם עלולים להחמיר את הזיהום על ידי איטום.

טיפול זה צריך להיעשות על בסיס יומי, כך שייקח מספר שבועות עד מספר חודשים של מאמץ עקבי בכדי לראות תוצאות כלשהן.  אם הזיהום מחמיר או שקיים ומתפתח גירוי בעור, כדאי להפסיק את הטיפול, ולפנות לגישות ושיטות טיפול נוספות.

הסיבה ליעילות הטיפול במי חמצן

פטרייה היא דבר גדל וחי, שעל ידי שינוי סביבת החיים, יכולה להפסיק להתפתח ולגדול. טיפול בפטרת ציפורניים במי חמצן למעשה משנה את חומציות העור והציפורן, ולכן עשוי להעלים את הפטרייה המתפתחת ולשנות את סביבת החיים באופן אשר ימנע גם את הישנותה. סוגי טיפולים אלה מנסים לשנות את התנאים הקיימים, מעבר לטיפול בסימפטום עצמו.

מעבר לכך, בכדי למנוע את חזרת הפטרייה, יש  לנעול נעליים פתוחות מלפנים כאשר אפשר, לחשוף את הרגליים לשמש, לנעול נעליים לא צמודות בכדי לא ליצור מקום חמים ולח. כמו כן, יש למנוע רטיבות של הרגליים, ולייבשם באופן עקבי וקפדני לאחר כל מקלחת, ובמיוחד לאחר הימצאות במקומות ציבוריים רטובים (כמו בריכה או מכון כושר).