לחצו להתקשרות:

פטריות באברים פנימיים

בדרך כלל כשאנחנו חושבים על הפטריות שאוהבות להתנחל בגוף האדם וגורמות לאי נוחות, מבוכה ופגיעות נוספות, המקומות העיקריים שעולים לנו בראש הם הנרתיק ואצבעות הרגליים. אמנם אלו הם איברים שמועדים לפורענות מבחינת הנוכחות המציקה של פטריות, וגם הזיהום בגללן הוא כזה שאי אפשר להתעלם ממנו, אבל כדאי לדעת שפטריות מסוג קנדידה עלולות להימצא בכמות חריגה גם באיברים פנימיים כגון הקיבה, הכבד והכליות, ולגרום לנו לנזק רב.

למעשה, לכולנו יש פטריה במעיים – זוהי הקנדידה. נוכחותה של קנדידה במעיים אינה בעייתית לכשעצמה, שכן החיידקים האחרים שנמצאים שם דואגים שאותה פטריית שמר מפורסמת לא תתרבה מדי ולא תעבור לאיברים אחרים – אבל כשהאיזון הטבעי במעיים מופר (בגלל תפקוד לקוי של מערכת העיכול או בעקבות אכילת מזון שהכיל כמות גדולה של קנדידה) הקנדידה עלולה לעבור גם לאיברים פנימיים אחרים ולפגוע בהם.

המקור למידע אובייקטיבי ברשת
התאמה מקצועית עבורך לנותני שירות מתאימים
בדיקת איכות של נותני שירות

קנדידה במערכת העיכול

הסימפטומים העיקריים של הימצאות כמות גדולה של קנדידה במערכת העיכול הם נפיחות, גזים, כאבי בטן והפרעות ביציאות (בדרך כלל שלשול ועצירות לסירוגין).

קנדידה בקיבה עלולה לגרום גם לאולקוס (כיב קיבה), ובנוסף נפגעת היכולת של הגוף לספוג את המינרלים והוויטמינים החיוניים לו. רמות נמוכות של ויטמינים ומינרלים, ובמיוחד כשמדובר במצב מתמשך לאורך זמן רב, עלולות להוביל לשורה ארוכה של מצוקות רפואיות ובהן חולשה, נשירת שיער, כאבי שרירים ודיכאון.

קנדידה בכליות ובדרכי השתן

כשישנה כמות גדולה של קנדידה הפטריות עלולות לחדור את דפנות המעיים ולהגיע על גבי זרם הדם לאיברים פנימיים אחרים.
קנדידה בכליות עלולה לגרום לדלקת באיבר חשוב זה ולזהם גם את דרכי השתן. במקרים אלה הסימפטומים העיקריים הם צריבה בעת מתן שתן והופעת הצורך במתן שתן בתכיפות גבוהה.

אם לא מבוצע אבחון נכון האדם עלול לקבל טיפול אנטיביוטי – שלא רק שלא יפתור את הבעיה אלא אף עלול להחריף אותה, וזאת בכלל שהאנטיביוטיקה פוגעת בחיידקים הידידותיים שבמעיים ומאפשרת לקנדידה להתרבות עוד יותר.

קנדידה ופגיעה בכבד

קנדידה מפרישה למעלה מ-100 רעלנים שונים, שיוצרים עומס רב על הכבד – שאחד מתפקידיו הוא להתמודד עם הרעלים שנמצאים בגופנו.

בנוסף, תרופות נגד קנדידה ומשחות אנטי פטרייתיות מכילות חומרים רעילים, וגם הם תורמים לעומס היתר על מערכת נטרול הרעלים, כך שגם ללא נוכחות של קנדידה בכבד, איבר זה עלול להיפגע ואפילו בצורה חמורה.

אבחון וטיפול

הסימפטומים של קנדידה במערכת העיכול או של פטריות באיברים פנימיים דומים לתסמינים של מחלות אחרות, כך שבמקרים רבים הבעיה כלל לא מאובחנת – וללא אבחון מדויק גם אין טיפול אפקטיבי.

מסיבה זו חשוב מאוד לבצע אבחון מקצועי, דרך בדיקת צואה, ובמקרים שמתגלה שאכן ישנה פטריה במעיים, במערכת העיכול, בקיבה ובאיברים נוספים לטפל בה מידית, על-מנת שלא תתרבה עוד יותר ותגרום לסבל נוסף.

הטיפול בקנדידה הוא תרופתי או טבעי.

במקרים של פטריה בבטן או באיברים פנימיים תכשירים למריחה כמובן אינם מתאימים ועל כן טיפול תרופתי הוא באמצעות כדורים נגד פטריות.

טיפול טבעי בקנדידה מבוסס על שינוי תזונה (ובמיוחד הפחתה משמעותית של הפחמימות הפשוטות), צמחי מרפא וכן חיזוק מערכת העיכול, המערכת החיסונית והכבד בשיטות טיפול אלטרנטיביות שונות (נטורופתיה, הומאופתיה ועוד). חשוב מאוד להתאים את הטיפול לאדם הספציפי.