לחצו להתקשרות:
מאמרים קשורים
סוגי קנדידה קיימים, גורמי סיכון, אבחון קנדידה, סימפטומים, אבחון וטיפול בפטריית קנדידה לרבות גורמים נוספים להיווצרות בעיות רפואיות עקב פטריות.
איך מגיעה קנדידה לפה או לאף? הגורמים להיווצרות קנדידה בפה ועל הלשון והסימפטומים שלה, קנדידה בחניכיים והסיכון לדלקת חמורה, הקשר בין סינוסיטיס לקנדידה איך מטפלים בקנדידה בפה ובלשון? טיפול בקנדידה באף
הסוגים השונים של הפטריות שפוגעות בעור, איפה נוצרת פטרת בעור? הסימפטומים של פטרת עור, איך ניתן להעלים פטריות בעור?
פטריית קנדידה באיברי מין - קנדידה ואגינאלית, מסביב לפי הטבעת, קנדידה בפין. אבחונים וטיפולים מומלצים אפשריים בפטרית הקנדידה המתמקמת באברי מין.
קנדידה הינה פטריה שפוגעת גם באיברים פנימיים כגון מעיים (מערכת עיכול), כבד, כליות וגם דרכי השתן. להלן אבחון פטריית הקנדידה באברים פנימיים ודרכי טיפול אפשריים בפטריה
פטריית הקנדידה בנרתיק גורממת לכאבים צורבים וגירוד. הסימפטומים לאבחון של פטריית קנדידה ואגינלית בדרכי השתן, אבחון פטריית קנדידה בואגינה של האישה ודרכי טיפול אפשריים בפטריה

פטריה באיבר מין

פטריה שנדבקת אלינו היא תמיד מטרד לא נעים, אבל כשהיא מתיישבת באיברי המין היא מציקה במיוחד ובנוסף מתלווה לבעיה הרפואית גם מבוכה רבה.
המקרה הנפוץ ביותר הוא קנדידה בנרתיק אצל נשים, אבל גם גברים עלולים לסבול עקב קנדידה באיבר המין ובנוסף הן אצל גברים והן אצל נשים עלולה להופיע קנדידה בפי הטבעת.

המקור למידע אובייקטיבי ברשת
התאמה מקצועית עבורך לנותני שירות מתאימים
בדיקת איכות של נותני שירות

הסימפטומים של פטריה בפי הטבעת והטיפול המתאים

כשמדברים על פטריה בפי הטבעת הכוונה היא ברוב רובם של המקרים לקנדידה אלביקנס – פטריית שמר שנמצאת באופן טבעי במעיים שלנו.

במצב תקין, החיידקים הידידותיים שמרכיבים את הפלורה (אוכלוסיית החיידקים במעי) מוודאים שהקנדידה לא תתרבה ולא תצא מחוץ למעי, אולם כשלים במערכת העיכול או החיסון או לחילופין הכנסת כמות גדולה של קנדידה לגוף (דרך מזון) עלולים להוביל ליציאת הפטריה מהמעיים ומעבר שלה דרך זרם הדם לאיברים אחרים – ובהם פי הטבעת.

קנדידה בפי הטבעת גורמת בעיקר לגרד עז וכן לתחושת צריבה באזור. במקרים רבים גירוד בפי הטבעת מוביל גם לאדמומיות, עור מגורה ולעתים גם לפציעה.

חשוב לציין כי גרד וצריבה בפי הטבעת יכולים להיות סימפטומים גם של בעיות אחרות ולא רק של קנדידה ברקטום (למשל תולעים, זיהום כתוצאה מחיידקים, סקביאס ועוד) – כך שחשוב מאוד לבצע אבחון מקצועי, ובהתאם לטפל בצורה אפקטיבית.

הטיפול במקרים של גרד מסביב לפי הטבעת מורכב מ-2 חלקים: הרגעת האזור ושמירה על היגיינה מוחלטת (באמצעות משחות מתאימות, שטיפה במים במקום נייר טואלט והימנעות משימוש בסבונים מבושמים בעור של פי הטבעת), ובמקביל טיפול כולל להעלמת הקנדידה עם תרופות אנטי פטרייתיות (לאחר התייעצות עם רופא).

קנדידה באיבר המין אצל גברים

כפי שקנדידה עלולה לנדוד מהמעיים אל פי הטבעת או הנרתיק, כך אצל גברים עלולה להופיע קנדידה באיבר המין.

הסימפטום הנפוץ ביותר של קנדידה באיבר הגברי הוא דלקת בעטרת הפין (האזור שבקצה האיבר). הדלקת מובילה לגרד עז בעטרת וכן לנקודות אדומות עליה, להפרשות שונות בעלות ריח רע וכן לכאבים בזמן מתן שתן.

גברים שלוקחים אנטיביוטיקה או סטרואידים במשך תקופה ארוכה חשופים במיוחד להשפעה המזיקה של הפטריה באיבר המין, וכך גם חולי סוכרת.

חשוב לדעת שפטריה באיבר הגברי עלולה להיות מדבקת, ועל כן במקרים אלה חשוב במיוחד לקיים יחסי מין מוגנים.

ניתן לטפל בקנדידה באיבר הגברי עם משחה אנטי פטרייתית. במקביל מומלץ לשנות את התזונה וגם להיעזר בשיטות טיפול אלטרנטיביות כמו הומאופתיה או נטורופתיה כדי להפחית באופן כללי את כמות הפטריות בגוף ולהעלות את כמות החיידקים הידידותיים במעיים.