לחצו להתקשרות:
מאמרים קשורים
אבחון של פטרת ציפורניים - תרבית הפטריות, דירוג חומרה, טכניקות אבחון מתאימות וההתבטאות הקלינית של הציפורן להיסטוריה רפואית של מטופל לבידול הפטרייה
העלמת פטרת בציפורן בלייזר עשויה להיות בעל סיכוי ושיעורי הצלחה של עד 90% על פי מחקרים רפואיים שונים. השוני בין הטיפולים תרופתיים עם אחוזי הצלחה נמוחים יותר נובע מכך שעל ידי חימום בקרן לייזר ישנו סיכוי להעלמת והשמדת החומר הגנטי הגורם לזיהומי פטרת הציפורניים
פטרת בציפורניי הרגליים והידיים יכולה לגרום לנראות לא אסתטית של כף היד או הרגל, ריח רע ובסופו של לניתוק הציפורן בכרית הציפורן. במקרים מסויימים זיהום פטרייתי בציפורן עלול לסכן את בריאותך.
ישנם ארבעה סוגים של פטרת ציפורניים, והם נקראים על שם האזור שבו הזיהום פטרייתי מתחיל. בדרך כלל סוג הפטרייה הנפוץ ביותר הוא Dermatophytes אשר גורם למרבית סוגי זיהום פטרת הציפורניים.
פטרת ציפורניים – במה מדובר? סטטיסטיקה, סיכונים בהדבקה ולאחר ההדבקה, חשיבות הפדיקור הרפואי הוטיפול המקומי בפטרת
ההתרחשות הנדירה יחסית של פטרת הציפורניים בילדים צעירים תורמת לקשיים באבחון וזיהוי הבעיה. כאשר ילדים צעירים מפתחים פטרת ציפורניים, סביר להניח כי הם נדבקו מבני המשפחה הקרובה, כמו הורה או מטפל עם פטרת ציפורניים.
פטרת ציפורניים בהריון מדאיגה מכיוון שבדרך כלל הנשים לא יודעות האם המשחות והטיפולים המקומיים והמערכתיים נגד פטרייה בציפורניים במהלך הריון הינם בטוחים להריון תקין
פטרת ציפורניים בידיים - זיהום של פטרייה בציפורני הידיים, סיכונים להידבק וסיבות וגורמים למחלה וטיפול מונע ומטפל בפטרייה הנפוצה
פטרת ציפורניים ברגליים - הסיבות לפטרייה בציפורני הרגליים, טיפול ומניעת פטרייה בציפורן ברגל ומניעת התפשטות, איך ניתן לזהות פטרייה בציפורני הרגליים?
פטרת ציפורניים חוזרת, לעתים קרובות (בקרב 15%-20% מהמטופלים), גם אם נראה כי היה ריפוי מלא. זיהום חיידקי עלול להיות סיבוך של זיהום פטרת הציפורניים. זיהום בקטריאלי הינו נפוץ, וגורם לדלקת ונפיחות של העור והרקמות הקרובות לציפורן.

אבחון פטרת ציפורניים

מראה הציפורניים יכול להיות תמרור אזהרה אשר יתריע בפני המטפל לאפשרות של פטרת הציפורניים בכפות הרגליים או בכפות הידיים; עם זאת, מכיוון שפטריות הן רק גורם אחד אשר יכול להתבטא במגוון סימנים קליניים של הציפורן, יש להשתמש בטכניקות אבחון מתאימות לשם אבחון פטרייה בציפורן, כולל מיקרוסקופיה ישירה ותרבית פטרייתית. ההתבטאות הקלינית של הציפורן וההיסטוריה הרפואית של המטופל תעזור לבדל את הפטרייה מאטיולוגיות אחרות, כמו למשל נוכחות של מחלות כרוניות כמו סוכרת, או נטייה גנטית להתפתחות פטרת ציפורניים.

המקור למידע אובייקטיבי ברשת
התאמה מקצועית עבורך לנותני שירות מתאימים
בדיקת איכות של נותני שירות

איך מאבחנים פטריה בציפורניים

סוגי פטרת ציפורניים קיימים
סוגי פטרת קיימים
סודה לטיפול בפטרייה בציפורניים
דרכי טיפול בפטרת
טיפול בפטרת ציפורניים עם לייזר
פטרת ציפורניים בלייזר
פטרייה בציפורני רגליים
פטרת בציפורני הרגליים
פטריה בציפורני הידיים
פטרת בציפורני הידיים
פטרת ציפורניים טיפול טבעי
טיפול טבעי בפטרת

אבחון פטרת ציפורניים נעשה, בדרך כלל, באמצעות מיקרוסקופיה ישירה, המורכבת מ-20% אשלגן הידרוקסיד ,(KOH) ו- sulfoxide דימתיל (DMSO) אשר יכולים להקרין על הפטריות. טכניקת האבחון מורכבת ממספר שלבים, הכוללים בשלב ראשון, לפני קבלת הדגימה, את ניקוי וחיטוי הציפורניים באמצעות ספוגית אלכוהול בכדי להסיר חיידקים ופסולת קיימת. ההכנה אינה דורשת חימום או שהות ממושכת עם החומרים, אלא הרופא יוכל לגרד מלוחית הציפורן דגימה, במקום הפרוקסימלי (הקרוב ביותר) לציפורן, שבו ריכוז העובש הוא הגדול ביותר.

תרבית הפטריות

מיקרוסקופיה ישירה לא יכולה לזהות את מחולל המחלה הספציפית, אשר מעורב בפטרת הציפורניים. באמצעות תרבית ניתן לתת אבחון פטרייה בציפורן באופן מדויק וספציפי יותר. לשם כך, יש להשתמש בשני סוגים של מדיום גידול, אחד עם מדיום מבחן ((cycloheximide ואחד בלי אגר גלוקוז בכדי לבודד את השמרים והעובש. את הדגימה, כאמור מקבלים מגירוד הציפורן של מטופל, אשר לא נטל נוגדי פטריות מכל סוג שהוא, לפחות למשך שבועיים. את הדגימה יש לשמור בטמפרטורת החדר.

במקרה הצורך, אפשר לערוך מבחני תגובת שרשרת של פולימראז (PCR) . בדיקה זו פותחה בכדי לזהות רצף של DNA פטרייתי מציפורניים נגועות. בדיקה היסטולוגית של זיהום פטרייתי של הציפורן היא אלטרנטיבה שימושית מאוד לאבחון פטרת ציפורניים. דגימות הציפורניים עשויות להישלח למעבדה לאבחון במכל מלא פורמלין. במעבדה יש לבצע את האבחון באמצעות חומצה (PAS) בכדי לבחון את האלמנטים של הפטרייה. השוואה בין שיטות אבחון גילתה כי ביופסיה וצביעה עם PAS היא הטכניקה הרגישה ביותר העומדת לרשות אבחון פטרת ציפורניים.

דירוג החומרה

לאחרונה הוצע מדד אשר מנסה להגדיר את חומרת פטרת הציפורניים. הציון המתקבל (OSI) ניתן לאחר חישוב מעורבות העור וציפורניים סמוכות (הטווח הוא בין 0-5), וקירבה לבסיס הציפורן (טווח של 1-5). עשר נקודות יתווספו אם ישנה נוכחות של פסי אורך ליותר מ- 2 מ"מ. פטרת ציפורניים קלה מתאימה לציון של 1-5; מתונה , 6-15;וחמורה 16-35. דירוג זה יקבע את המשך הטיפול, ולפעמים אף את מידת יעילותו.