לחצו להתקשרות:

סוגים של פטריות בציפורניים

ישנם ארבעה סוגים של פטרת ציפורניים, והם נקראים על שם האזור שבו הזיהום פטרייתי מתחיל. בדרך כלל סוג הפטרייה הנפוץ ביותר הוא Dermatophytes אשר גורם למרבית סוגי זיהום פטרייתי של ציפורניים.

המקור למידע אובייקטיבי ברשת
התאמה מקצועית עבורך לנותני שירות מתאימים
בדיקת איכות של נותני שירות

סוגי פיטריות קיימים בציפורן

סוגי פטרת ציפורניים קיימים
סוגי פטרת קיימים
סודה לטיפול בפטרייה בציפורניים
דרכי טיפול בפטרת
טיפול בפטרת ציפורניים עם לייזר
פטרת ציפורניים בלייזר
פטרייה בציפורני רגליים
פטרת בציפורני הרגליים
פטריה בציפורני הידיים
פטרת בציפורני הידיים
פטרת ציפורניים טיפול טבעי
טיפול טבעי בפטרת

סוגי הזיהום

ישנם, כאמור, ארבעה סוגים של פטריה בציפורניים. הראשונה היא פטרת ציפורניים דיסטלית (DSO) , והיא הסוג הנפוץ ביותר של זיהום הפטרת. זיהום זה נגרם על ידי אותן פטריות הגורמות למרבית המקרים של זיהומים בכף הרגל. סוג זיהום זה עלול להדביק את העור מתחת לקצה הציפורן, כך שהזיהום מתחיל בקצה מיטת הציפורן, וחלק זה של הציפורן לעתים קרובות, הופך לצהוב או לבן. פיסות עור ושברים נאספים מתחת לציפורן, באופן שהולך ומחריף, עד אשר הציפורן תתפורר ועלולה להיפרד מן העור התומך. זיהום זה עלול להיות קשה לטיפול.

פטרת ציפורניים לבנה ושטחית (WSO) היא הסוג השני הנפוץ ביותר של זיהום פטרת ציפורניים. ניתן לטפל בה ביתר קלות, מכיוון שהיא משפיעה רק על השכבה העליונה של הציפורן, ויוצרת כתמים לבנים על פני השטח. בסופו של דבר, כל פני השטח של הציפורן עלול להתכסות באבקה מתפוררת וגירית, למרות שהציפורן לא תתעבה או תיפרד מהעור.

פטרת ציפורניים פרוקסימלי (PSO) נגרמת על ידי dermatophytes והיא שכיחה יותר בקרב אנשים הנושאים את נגיף הכשל החיסוני האנושי (HIV, איידס). PSO הגורם להדבקה בפטריה של בסיס הציפורן, ולעתים קרובות יהיה כרוך בעיבוי העור, אשר עלול לגרור מצב של היפרדות מהציפורן. בסיס הציפורן עלול להיות לבן, ולהיראות נגוע וחסר ברק.
גורמי סיכון נוספים

ישנם עוד מספר סוגי פטריות בציפורניים אשר נגרמים מקנדידה, למשל. פטרת הציפורניים הנגרמת מקנדידה, היא נדירה אולם יכולה להשפיע על הציפורן והעור שסביב הציפורניים וקפלי הציפורניים. סוג זה של זיהום פטרייתי נפוץ יותר בציפורני הידיים מאשר זיהום פטרייתי בציפורני הרגליים. זיהום זה עלול להיות כרוך בכל הציפורניים באותו הזמן ועלול לגרום לציפורניים להיפרד ממיטת הציפורן. הקנדידה עצמה עלולה לפלוש לאזורים מוחלשים של הציפורן, אשר עלולים להיות חומים, ירוקים או לבנים דהויים, ובעלי צורה מוזרה .הציפורן עלולה להיראות עבה יותר מהרגיל, וייתכן שיהיו סימנים של זיהום (אדמומיות, נפיחות וחמימות) בעור ליד הציפורן. שלא כמו סוגים הזיהומים האחרים של פטרת ציפורניים, זיהום זה עלול להיות כרוך בכאב.

בדרך כלל, הסוגים השונים יכולים לבטא את דרגת החומרה, ולכן הטיפול יהיה שונה בכל אחד מהסוגים השונים. עם זאת, בזמן האבחון, יידרש המטפל לבחון סוגים של פטרת ציפורניים, ולהשוואתם לקיים אצל המטופל הספציפי.