לחצו להתקשרות:
מאמרים קשורים
אבחון של פטרת ציפורניים - תרבית הפטריות, דירוג חומרה, טכניקות אבחון מתאימות וההתבטאות הקלינית של הציפורן להיסטוריה רפואית של מטופל לבידול הפטרייה
העלמת פטרת בציפורן בלייזר עשויה להיות בעל סיכוי ושיעורי הצלחה של עד 90% על פי מחקרים רפואיים שונים. השוני בין הטיפולים תרופתיים עם אחוזי הצלחה נמוחים יותר נובע מכך שעל ידי חימום בקרן לייזר ישנו סיכוי להעלמת והשמדת החומר הגנטי הגורם לזיהומי פטרת הציפורניים
פטרת בציפורניי הרגליים והידיים יכולה לגרום לנראות לא אסתטית של כף היד או הרגל, ריח רע ובסופו של לניתוק הציפורן בכרית הציפורן. במקרים מסויימים זיהום פטרייתי בציפורן עלול לסכן את בריאותך.
ישנם ארבעה סוגים של פטרת ציפורניים, והם נקראים על שם האזור שבו הזיהום פטרייתי מתחיל. בדרך כלל סוג הפטרייה הנפוץ ביותר הוא Dermatophytes אשר גורם למרבית סוגי זיהום פטרת הציפורניים.
פטרת ציפורניים – במה מדובר? סטטיסטיקה, סיכונים בהדבקה ולאחר ההדבקה, חשיבות הפדיקור הרפואי הוטיפול המקומי בפטרת
ההתרחשות הנדירה יחסית של פטרת הציפורניים בילדים צעירים תורמת לקשיים באבחון וזיהוי הבעיה. כאשר ילדים צעירים מפתחים פטרת ציפורניים, סביר להניח כי הם נדבקו מבני המשפחה הקרובה, כמו הורה או מטפל עם פטרת ציפורניים.
פטרת ציפורניים בהריון מדאיגה מכיוון שבדרך כלל הנשים לא יודעות האם המשחות והטיפולים המקומיים והמערכתיים נגד פטרייה בציפורניים במהלך הריון הינם בטוחים להריון תקין
פטרת ציפורניים בידיים - זיהום של פטרייה בציפורני הידיים, סיכונים להידבק וסיבות וגורמים למחלה וטיפול מונע ומטפל בפטרייה הנפוצה
פטרת ציפורניים ברגליים - הסיבות לפטרייה בציפורני הרגליים, טיפול ומניעת פטרייה בציפורן ברגל ומניעת התפשטות, איך ניתן לזהות פטרייה בציפורני הרגליים?
פטרת ציפורניים חוזרת, לעתים קרובות (בקרב 15%-20% מהמטופלים), גם אם נראה כי היה ריפוי מלא. זיהום חיידקי עלול להיות סיבוך של זיהום פטרת הציפורניים. זיהום בקטריאלי הינו נפוץ, וגורם לדלקת ונפיחות של העור והרקמות הקרובות לציפורן.

משמעות של פטרייה בציפורניים

פטריות בציפורניים נוטות להופיע באופן שכיח יותר בקרב גברים, כאשר הגיל והגנטיקה הינם פרמטרים חשובים המהווים גורמי סיכון משמעותי. למעשה, ככל שאתה מזדקן, הסיכוי להתפתחות פטרת הציפורניים גבוה יותר, במיוחד לחולים במחלות כרוניות כמו סוכרת, או מחלות הפוגעות במערכת החיסון. כאשר קיימות מחלות אלו, יש לפנות בדחיפות לרופא המטפל, מחשש להחמרת המחלה או חוסר איזונה.

פטריות הן טפילים, הקיימים בגוף גם כאשר לא סובלים מזיהום. למרות שפטרייה בציפורניים יכולה להיגרם על ידי מספר סוגי זיהומים פטרייתיים, האשמים הנפוצים ביותר הם dermatophytes. 90 אחוזים מהזיהומים הקשורים לפטריית הציפורניים מתפתחים כאשר dermatophytes צומחות ומתפתחות על ציפורני הבהונות.

המקור למידע אובייקטיבי ברשת
התאמה מקצועית עבורך לנותני שירות מתאימים
בדיקת איכות של נותני שירות

הגורמים והאבחון של פטריות בציפורניים

סוגי פטרת ציפורניים קיימים
סוגי פטרת קיימים
סודה לטיפול בפטרייה בציפורניים
דרכי טיפול בפטרת
טיפול בפטרת ציפורניים עם לייזר
פטרת ציפורניים בלייזר
פטרייה בציפורני רגליים
פטרת בציפורני הרגליים
פטריה בציפורני הידיים
פטרת בציפורני הידיים
פטרת ציפורניים טיפול טבעי
טיפול טבעי בפטרת

פטריות נוטות לשגשג באזורים כהים ולחים. כאשר הרגליים הנמצאות רוב היום בנעליים הדוקות וגרביים שאינם "נושמים" נוצרת הסביבה המושלמת לשגשוג הפטריות. ישנם אנשים, לחילופין, אשר הולכים יחפים, במקומות ציבוריים ולחים. במקרה של החתך הקטן ביותר ברגל, אורגניזמים ערמומיים אלו יכולים להיכנס.

בכדי לבצע אבחון לפטרת ציפורניים, המטפל חייב לאסוף דגימה ממקור הזיהום בציפורן .הדגימה תילקח מלוחית הציפורן, ומהחומר הנמצא מתחת למיטת הציפורן, בדרך כלל עם מגרדת חדה. דגימות אלו יישלחו לניתוח מיקרוסקופי למעבדה ולתרבית בכדי לקבוע את סוג הפטרייה הגדלה.

טיפול בפטרייה בציפורן

פטריות בציפורניים הן קשות מאוד, ולעתים אף בלתי אפשריות לטיפול, למרות שהטיפול הוא לעתים קרובות נמשך לפרק זמן ארוך. הטיפול מורכב מטיפולים ישירים המיושמים ישירות לציפורניים כגון טיפול בפטרת ציפורניים בלייזר, כמו גם שימוש בשתי תרופות מערכתיות, Griseofulvin וketoconazole- .

הטיפול התרופתי הוא בעייתי, ובעל תופעות לוואי רבות, כולל רעילות בכבד. אנשים הנוטלים תרופות אלה גם צריכים להימנע מצריכת אלכוהול. בשנים האחרונות, תרופות אנטי-פטרייתיות אוראליות חדשות פותחו, אשר הצליחו להביא לשיעורי ריפוי טובים יותר ולפחות תופעות לוואי. עם זאת, הציפורניים עלולות להמשיך להיראות פגומות גם לאחר שהריפוי הקליני מושג.

מניעת פטרת בציפורניים, בניגוד לריפוי, יכול להיות מושג על ידי בשימוש בקרם Lotrimin אשר זמין ללא מרשם. באופן כללי, תזונה יכולה גם היא לשחק תפקיד בקידום בריאות הציפורניים, ביחס לצריכת חלבון ומינרלים באופן נאות, בצורה של אגוזים, זרעים, דגנים מלאים, קטניות, ירקות טריים ודגים. תוספי מזון מסוימים יכולים להיות גם מועילים, כוללים ויטמין A , אבץ ,ברזל, ויטמין B12 ועוד. תרופות צמחיות עשויות גם להקל על חלק מהתסמינים של פטריות בציפורניים: שילוב של אורגנו, שורש ענבי אורגון, ותמצית זרעי אשכוליות, כמו גם ושמן עץ תה.