לחצו להתקשרות:

פטרייה בציפורניים אצל ילדים

פטרת ציפורניים אצל ילדים היא נדירה יחסית, כאשר השכיחות עומדת על 2.5%. המצב שכיח יותר במתבגרים מאשר בקרב ילדים צעירים. ההתרחשות הנדירה יחסית של פטרת הציפורניים בילדים צעירים תורמת לקשיים באבחון וזיהוי הבעיה. כאשר ילדים צעירים מפתחים פטרת ציפורניים, סביר להניח כי הם נדבקו מבני המשפחה הקרובה, כמו הורה או מטפל עם פטרת ציפורניים.

המקור למידע אובייקטיבי ברשת
התאמה מקצועית עבורך לנותני שירות מתאימים
בדיקת איכות של נותני שירות

פטרת בילדים ותינוקות

סוגי פטרת ציפורניים קיימים
סוגי פטרת קיימים
סודה לטיפול בפטרייה בציפורניים
דרכי טיפול בפטרת
טיפול בפטרת ציפורניים עם לייזר
פטרת ציפורניים בלייזר
פטרייה בציפורני רגליים
פטרת בציפורני הרגליים
פטריה בציפורני הידיים
פטרת בציפורני הידיים
פטרת ציפורניים טיפול טבעי
טיפול טבעי בפטרת

עם זאת, השכיחות הנמוכה של פטרת ציפורניים בקרב ילדים צעירים יכולה להיות מוסברת עקב צמיחת ציפורן מהירה יותר או מכיוון שיש בציפורן שטח פנים קטן יותר ל"פלישה". מעבר לכך, הם גם בדרך כלל לא מבלים הרבה זמן בחדרי הלבשה כמתבגרים או מבוגרים, שם יש סיכון גבוה יותר לפתח זיהום של פטרת ציפורניים.

פטרת ציפורניים בילדים נמצאים לעתים קרובות יותר ברגליים מאשר בידיים: פטרייה בציפורניים אצל ילדים מופיעה בשכיחות גבוהה יותר בציפורני הרגליים. פטריית הקנדידה מתפתחת, בדרך כלל בציפורניים עקב רטיבות של הרגליים, אשר עלולה להיגרם מהעברת מוצץ רטוב על ציפורני הרגליים בקרב תינוקות, למשל. אם הפטרת הינה עקשנית, חוזרת ונשנית, יש לאבחן ולבדוק את מצב מערכת החיסון. לכן, פעמים רבות, אבחון הפטרת הינו מסובך, מכיוון שהוא לא מהווה את האופציה הראשונה שעולה על הדעת.

ישנן מגוון סיבות למראה ציפורן מנוונת כמו למשל טראומה, אשר הינה מצב נפוץ יותר בקרב ילדים. כמו כן, פסוריאזיס, אקזמה או מחלות גנטיות אחרות (pachyonychia cogenita) יכולות גם הן לגרום לשבירת הציפורן ומראה אופייני ודומה לפטרת הציפורניים. עם זאת, גם אם החולה ידוע כחולה פסוריאזיס, יש לבצע אבחון לפטרת הציפורניים אשר עלולה להופיע כזיהום משני.

הטיפול האופייני

ברגע שהמצב מאובחן, ניתן לטפל במצב זה של פטרייה בציפורניים אצל ילדים. טיפולים מקומיים הם יחסית לא יעילים, מכיוון שלוחית הציפורן מונעת את החדירה של החומר האנטי פטרייתי המקומי. בדרך כלל, ההמלצה היא לטפל בילדים באופן מערכתי יותר. בשונה ממבוגרים, אשר אצלם עלולה להיות קונטרה אינדיקציה בין התרופות הנלקחות, בקרב ילדים חשש זה לא קיים. התרופות הניתנות הן מסוגים חדשים יותר, במינונים מותאמים לילדים.

עם זאת, בקרב ילדים, נערכות יחות רבות על משמעות וחשיבות השמירה על ההיגיינה, וניסיון הימנעות מפטרת חוזרת. כמו כן, לפעמים, טיפולים אלטרנטיביים ומשלימים יהיו גם הם יעילים, במיוחד לאור העובדה כי החשיפה לחומרים אלה הינה ראשונית. עם זאת, יש להקפיד לזכור כי המדובר על ילדים, ולחפש את המומחים המתאימים להם באופן ספציפי.