לחצו להתקשרות:
מאמרים קשורים
אבחון של פטרת ציפורניים - תרבית הפטריות, דירוג חומרה, טכניקות אבחון מתאימות וההתבטאות הקלינית של הציפורן להיסטוריה רפואית של מטופל לבידול הפטרייה
העלמת פטרת בציפורן בלייזר עשויה להיות בעל סיכוי ושיעורי הצלחה של עד 90% על פי מחקרים רפואיים שונים. השוני בין הטיפולים תרופתיים עם אחוזי הצלחה נמוחים יותר נובע מכך שעל ידי חימום בקרן לייזר ישנו סיכוי להעלמת והשמדת החומר הגנטי הגורם לזיהומי פטרת הציפורניים
פטרת בציפורניי הרגליים והידיים יכולה לגרום לנראות לא אסתטית של כף היד או הרגל, ריח רע ובסופו של לניתוק הציפורן בכרית הציפורן. במקרים מסויימים זיהום פטרייתי בציפורן עלול לסכן את בריאותך.
ישנם ארבעה סוגים של פטרת ציפורניים, והם נקראים על שם האזור שבו הזיהום פטרייתי מתחיל. בדרך כלל סוג הפטרייה הנפוץ ביותר הוא Dermatophytes אשר גורם למרבית סוגי זיהום פטרת הציפורניים.
פטרת ציפורניים – במה מדובר? סטטיסטיקה, סיכונים בהדבקה ולאחר ההדבקה, חשיבות הפדיקור הרפואי הוטיפול המקומי בפטרת
ההתרחשות הנדירה יחסית של פטרת הציפורניים בילדים צעירים תורמת לקשיים באבחון וזיהוי הבעיה. כאשר ילדים צעירים מפתחים פטרת ציפורניים, סביר להניח כי הם נדבקו מבני המשפחה הקרובה, כמו הורה או מטפל עם פטרת ציפורניים.
פטרת ציפורניים בהריון מדאיגה מכיוון שבדרך כלל הנשים לא יודעות האם המשחות והטיפולים המקומיים והמערכתיים נגד פטרייה בציפורניים במהלך הריון הינם בטוחים להריון תקין
פטרת ציפורניים בידיים - זיהום של פטרייה בציפורני הידיים, סיכונים להידבק וסיבות וגורמים למחלה וטיפול מונע ומטפל בפטרייה הנפוצה
פטרת ציפורניים ברגליים - הסיבות לפטרייה בציפורני הרגליים, טיפול ומניעת פטרייה בציפורן ברגל ומניעת התפשטות, איך ניתן לזהות פטרייה בציפורני הרגליים?
פטרת ציפורניים חוזרת, לעתים קרובות (בקרב 15%-20% מהמטופלים), גם אם נראה כי היה ריפוי מלא. זיהום חיידקי עלול להיות סיבוך של זיהום פטרת הציפורניים. זיהום בקטריאלי הינו נפוץ, וגורם לדלקת ונפיחות של העור והרקמות הקרובות לציפורן.

פטרת ציפורניים בהריון

פטרת ציפורניים בהריון מדאיגה מכיוון שבדרך כלל הנשים לא יודעות האם המשחות והטיפולים המקומיים והמערכתיים הינם בטוחים. אולם, למעשה, פטרת ציפורניים היא רק לעתים רחוקות נחשבת למצב חירום, ולכן, לא בטוח כי יש להתייחס אליה במהלך ההיריון. במקרה וכן נדרש טיפול והתייחסות, אפשר להתחיל עם טיפולים ביתיים ואלטרנטיביים, כמו מריחת שמן עץ התה ועוד. כל עוד התרופה אינה נכנסת למחזור הדם, סביר להניח כי היא תהיה בטוחה לשימוש.

המקור למידע אובייקטיבי ברשת
התאמה מקצועית עבורך לנותני שירות מתאימים
בדיקת איכות של נותני שירות

טיפול בפטרייה בציפורניים במהלך הריון

סוגי פטרת ציפורניים קיימים
סוגי פטרת קיימים
סודה לטיפול בפטרייה בציפורניים
דרכי טיפול בפטרת
טיפול בפטרת ציפורניים עם לייזר
פטרת ציפורניים בלייזר
פטרייה בציפורני רגליים
פטרת בציפורני הרגליים
פטריה בציפורני הידיים
פטרת בציפורני הידיים
פטרת ציפורניים טיפול טבעי
טיפול טבעי בפטרת

יש להשתמש בתרופות נגד פטריות הנלקחות דרך הפה במהלך ההיריון, רק כאשר היתרונות עולים על הסיכונים. תרופות אלו, נחלקות במידת הבטיחות שלהן לשתי קטגוריות עיקריות (על פי ה FDA): B ו C-. קטגוריה B פירושה כי התרופה נחשבת בטוחה ומבוססת על מחקרים בבעלי חיים, אך ללא מחקרי קליניים אנושיים. קטגוריה C , משמעותה כי יש להשתמש בתרופה זו בזהירות בזמן ההיריון, מכיוון שמחקרים בבעלי חיים הראו כי יש להם השפעות שליליות על התינוק.

טיפולים טבעיים יעילים בזמן ההיריון

טיפול בפטרייה בציפורניים בזמן הריון יכול להיעשות באמצעות מספר טיפולים ביתיים, טבעיים יותר. מידת היעילות של הטיפולים הללו לא נבדקה, אולם ההמלצה היא כי כדאי לנסותם לפני שקילת טיפולים מורכבים ומסוכנים יותר. טיפולים אלה יכולים לכלול תרופות מקומיות או תרופות ביתיות. תרופות מקומיות כוללות קרמים אנטי פטרייתיים או משחות שניתן למרוח ישירות על ציפורן נגועה בפטריה. המשחה הינה שורפת ויכולה לשמש בכדי לשמור על פטרת הציפורניים בשליטה. משחות אלו חייבות להימרח על הציפורן פעמיים, מדי יום ובאופן קבוע במשך חודשים. תהליך ההתאוששות עלול להיות איטי.

תרופות סבתא ביתיות נגד פטרת עשויות להיות מועילות, כמו למשל שמן עץ תה אשר הינו בעל תכונות ומאפיינים של קוטלי פטריות. אפשר לדלל אותו עם שמן זית ולמרוח את השמן על הציפורן בעזרת כדור צמר גפן. כמו כן, אפשר לערבב סודה או אבקת אפייה, מלח אנגלי, חומץ לבן ומים חמים ולהשרות את הרגליים כך למספר דקות, שלוש פעמים ביום במשך מספר שבועות. שמן תפוז טהור הוא תרופה טובה נוספת. יש לטבול את קצה הציפורן בשמן ולמרוח אותו מעל ומסביב לציפורן, ולהשאיר אותו במשך שעה. אפשר לדלל את שמן התפוז בשמן זרעי ענבים לפני המריחה.

מתי יש לפנות לרופא?

לא משנה כמה בטוח הטיפול הניתן, פטריות בציפורניים במהלך הריון מחייבות ההתייחסות של רופא או גינקולוג, בטרם התחלת הטיפול. רופאים מבקשים בדרך כלל ממטופליהם שלא לקחת תרופות נגד פטריות כמו Griseofulvin מכיוון שהן עלולות לגרום נזק לתינוק. הם מדגישים כי יש לטפל בפטריות במהלך ההיריון באמצעות שיטות טיפול טבעיות בפטרת עזרים ותרופות לא פולשניות, כך שיינתן טיפול נגד הזיהום, אך לא יעבור דרך זרם הדם.

באמצעות פעילות גופנית וטיפול זהיר, כמו גם אמצעי מניעה (כמו הליכה ברגליים חשופות במקומות ציבוריים) ניתן יהיה לשלוט בזיהום הציפורן לפני התפשטות הפטריה לחלקים אחרים.