לחצו להתקשרות:
מאמרים קשורים
אבחון של פטרת ציפורניים - תרבית הפטריות, דירוג חומרה, טכניקות אבחון מתאימות וההתבטאות הקלינית של הציפורן להיסטוריה רפואית של מטופל לבידול הפטרייה
העלמת פטרת בציפורן בלייזר עשויה להיות בעל סיכוי ושיעורי הצלחה של עד 90% על פי מחקרים רפואיים שונים. השוני בין הטיפולים תרופתיים עם אחוזי הצלחה נמוחים יותר נובע מכך שעל ידי חימום בקרן לייזר ישנו סיכוי להעלמת והשמדת החומר הגנטי הגורם לזיהומי פטרת הציפורניים
פטרת בציפורניי הרגליים והידיים יכולה לגרום לנראות לא אסתטית של כף היד או הרגל, ריח רע ובסופו של לניתוק הציפורן בכרית הציפורן. במקרים מסויימים זיהום פטרייתי בציפורן עלול לסכן את בריאותך.
ישנם ארבעה סוגים של פטרת ציפורניים, והם נקראים על שם האזור שבו הזיהום פטרייתי מתחיל. בדרך כלל סוג הפטרייה הנפוץ ביותר הוא Dermatophytes אשר גורם למרבית סוגי זיהום פטרת הציפורניים.
פטרת ציפורניים – במה מדובר? סטטיסטיקה, סיכונים בהדבקה ולאחר ההדבקה, חשיבות הפדיקור הרפואי הוטיפול המקומי בפטרת
ההתרחשות הנדירה יחסית של פטרת הציפורניים בילדים צעירים תורמת לקשיים באבחון וזיהוי הבעיה. כאשר ילדים צעירים מפתחים פטרת ציפורניים, סביר להניח כי הם נדבקו מבני המשפחה הקרובה, כמו הורה או מטפל עם פטרת ציפורניים.
פטרת ציפורניים בהריון מדאיגה מכיוון שבדרך כלל הנשים לא יודעות האם המשחות והטיפולים המקומיים והמערכתיים נגד פטרייה בציפורניים במהלך הריון הינם בטוחים להריון תקין
פטרת ציפורניים בידיים - זיהום של פטרייה בציפורני הידיים, סיכונים להידבק וסיבות וגורמים למחלה וטיפול מונע ומטפל בפטרייה הנפוצה
פטרת ציפורניים ברגליים - הסיבות לפטרייה בציפורני הרגליים, טיפול ומניעת פטרייה בציפורן ברגל ומניעת התפשטות, איך ניתן לזהות פטרייה בציפורני הרגליים?
פטרת ציפורניים חוזרת, לעתים קרובות (בקרב 15%-20% מהמטופלים), גם אם נראה כי היה ריפוי מלא. זיהום חיידקי עלול להיות סיבוך של זיהום פטרת הציפורניים. זיהום בקטריאלי הינו נפוץ, וגורם לדלקת ונפיחות של העור והרקמות הקרובות לציפורן.

פטרת ציפורניים בידיים

זיהום של פטרת ציפורניים בידיים מתרחש כאשר מתפתחות פטריות באחת או יותר מהציפורניים. זיהום פטרייתי עשוי להתחיל ולהתבטא כנקודה לבנה או צהובה מתחת לקצה הציפורן ביד. כאשר פטרת הציפורניים מתפשטת עמוק יותר אל מיטת הציפורן, היא עלולה לגרום לציפורניים להיות מטושטשות, עבות בעלות קצוות מתפוררות. בעיה זו לא אסטטית ואף עלולה לגרום לכאבים.

המקור למידע אובייקטיבי ברשת
התאמה מקצועית עבורך לנותני שירות מתאימים
בדיקת איכות של נותני שירות

פטריות בציפורניי הידיים

סוגי פטרת ציפורניים קיימים
סוגי פטרת קיימים
סודה לטיפול בפטרייה בציפורניים
דרכי טיפול בפטרת
טיפול בפטרת ציפורניים עם לייזר
פטרת ציפורניים בלייזר
פטרייה בציפורני רגליים
פטרת בציפורני הרגליים
פטריה בציפורני הידיים
פטרת בציפורני הידיים
פטרת ציפורניים טיפול טבעי
טיפול טבעי בפטרת

זיהומים אלו מתפתחים בדרך כלל בציפורניים הנחשפות ללא הרף לסביבות חמות ולחות, אולם ציפורני הידיים עלולות להיות מודבקות מפטריה בציפורני הרגליים. פטריות. מעבר לכך, ישנם אנשים שמבחינה גנטית רגישים יותר לפטריות. הטיפול הינו הכרחי מכיוון שבמקרים קיצוניים, פטרת הציפורניים עלולה להיות מאוד כואבת ולהשפיע על יכולתו של האדם להשתמש בידיו.

סיבות לפטרייה בציפורניים בידיים

פטרייה בציפורניים בידיים לרוב נגרמת על ידי שמרים הנקראים קנדידה, שגורמת, בין השאר, גם לזיהומים כגון פטריה בנרתיק. ישנם אנשים הנוטים יותר לפתח זיהום בציפורן, במיוחד כאשר העבודה שלהם כוללת הרבה רחיצת ידיים או כאשר כפות הידיים שלהם נמצאות במים לפרקי זמן ארוכים. עובדה זו מובילה לכך שהעור בבסיס הציפורן עלול להינזק ונמצא בסיכון יתר להידבק בפטרייה זו או אחרת.

הסיכון לפתח זיהום פטרייתי גדל גם אם ישנם תנאים מסוימים או בעיות בריאות מסוימות כמו: סוכרת או פסוריאזיס, מערכת חיסונית מוחלשת ובריאות כללית לא טובה. גורמים נוספים שיכול להגדיל את הסיכון לזיהומים כוללים: ציפורניים מלאכותיות (קוסמטיות), כסיסת ציפורניים קבועה, חיים באקלים חם ולח ועישון. זיהומים פטרייתייים ובכלל, נוטים יותר לעלות בשכיחותם עם ההתבגרות וההזדקנות, גם כאשר לפעמים אין סיבה ברורה לזיהום.

הטיפול כנגד פטרייה בציפורני הידיים

טיפול נגד פטריה בציפורן בידיים עשוי להיות לא לצורך במקרים קלים של זיהום. אולם אם לא ייעשה טיפול זה, ישנו סיכן גבוה כי הזיהום יתפשט גם לעבר הציפורניים האחרות. שיטות טיפול עצמי בפטריה פשוטות עשויות להיות יעילות במקרים מסוימים. לחילופין, תרופות יומלצו רק אם זיהום הפטרת הינו חמור. התרופות שיינתנו, בדרך כלל יהיו טרבינאפין וitraconazole , אשר חייבות להילקח לפרק זמן ארוך והן עלולות להיות בעלות תופעות לוואי.

טיפול בפטריות בלייזר הוא אופציה אפשרית במידה והזיהום הפטרייתי עקשן במיוחד. הלייזר פולט מינונים גבוהים של אנרגיית אור, המשמשים להרוס את הפטרייה. מחקרים מראים כי טיפול בלייזר הוא הליך בטוח ויעיל, ושיעורי הצלחתן עשויים להגיע עד ל- 90 % בשלושה חודשים. בכדי להשיג את אחוזי ההצלחה הגבוהים, יש להמשיך בטיפול לפחות לתקופה של שלושה חודשים עד שנה. טיפול הלייזר זמין רק באופן פרטי, ולכן הוא עלול להיות יקר.