לחצו להתקשרות:
מאמרים קשורים
אבחון של פטרת ציפורניים - תרבית הפטריות, דירוג חומרה, טכניקות אבחון מתאימות וההתבטאות הקלינית של הציפורן להיסטוריה רפואית של מטופל לבידול הפטרייה
העלמת פטרת בציפורן בלייזר עשויה להיות בעל סיכוי ושיעורי הצלחה של עד 90% על פי מחקרים רפואיים שונים. השוני בין הטיפולים תרופתיים עם אחוזי הצלחה נמוחים יותר נובע מכך שעל ידי חימום בקרן לייזר ישנו סיכוי להעלמת והשמדת החומר הגנטי הגורם לזיהומי פטרת הציפורניים
פטרת בציפורניי הרגליים והידיים יכולה לגרום לנראות לא אסתטית של כף היד או הרגל, ריח רע ובסופו של לניתוק הציפורן בכרית הציפורן. במקרים מסויימים זיהום פטרייתי בציפורן עלול לסכן את בריאותך.
ישנם ארבעה סוגים של פטרת ציפורניים, והם נקראים על שם האזור שבו הזיהום פטרייתי מתחיל. בדרך כלל סוג הפטרייה הנפוץ ביותר הוא Dermatophytes אשר גורם למרבית סוגי זיהום פטרת הציפורניים.
פטרת ציפורניים – במה מדובר? סטטיסטיקה, סיכונים בהדבקה ולאחר ההדבקה, חשיבות הפדיקור הרפואי הוטיפול המקומי בפטרת
ההתרחשות הנדירה יחסית של פטרת הציפורניים בילדים צעירים תורמת לקשיים באבחון וזיהוי הבעיה. כאשר ילדים צעירים מפתחים פטרת ציפורניים, סביר להניח כי הם נדבקו מבני המשפחה הקרובה, כמו הורה או מטפל עם פטרת ציפורניים.
פטרת ציפורניים בהריון מדאיגה מכיוון שבדרך כלל הנשים לא יודעות האם המשחות והטיפולים המקומיים והמערכתיים נגד פטרייה בציפורניים במהלך הריון הינם בטוחים להריון תקין
פטרת ציפורניים בידיים - זיהום של פטרייה בציפורני הידיים, סיכונים להידבק וסיבות וגורמים למחלה וטיפול מונע ומטפל בפטרייה הנפוצה
פטרת ציפורניים ברגליים - הסיבות לפטרייה בציפורני הרגליים, טיפול ומניעת פטרייה בציפורן ברגל ומניעת התפשטות, איך ניתן לזהות פטרייה בציפורני הרגליים?
פטרת ציפורניים חוזרת, לעתים קרובות (בקרב 15%-20% מהמטופלים), גם אם נראה כי היה ריפוי מלא. זיהום חיידקי עלול להיות סיבוך של זיהום פטרת הציפורניים. זיהום בקטריאלי הינו נפוץ, וגורם לדלקת ונפיחות של העור והרקמות הקרובות לציפורן.

פטרת ציפורניים ברגליים

פטרת ציפורניים ברגליים משפיעה על כמחצית מהאזרחים מעל גיל 70. תופעה זו נדירה יחסית בקרב ילדים, אך שכיחותה עולה עם הגיל. זיהום פטרייתי מתפתח כאשר פטריות מיקרוסקופית נכנסות דרך רווחים שנגרמו עקב טראומה קטנה לציפורן. לאחר מכן הן גדלות ומתפשטות בסביבה החמימה והלחה בתוך הגרביים והנעליים של המטופל. הסימפטומים של פטרת ציפורניים, אשר עלולה להיגרם על ידי מספר סוגים של פטריות, כוללים נפיחות, הצהבה, עיבוי או התפוררות הציפורן, עד אובדן הציפורן בשלמותה.

המקור למידע אובייקטיבי ברשת
התאמה מקצועית עבורך לנותני שירות מתאימים
בדיקת איכות של נותני שירות

טיפול בפטרייה בציפורני הרגליים

סוגי פטרת ציפורניים קיימים
סוגי פטרת קיימים
סודה לטיפול בפטרייה בציפורניים
דרכי טיפול בפטרת
טיפול בפטרת ציפורניים עם לייזר
פטרת ציפורניים בלייזר
פטרייה בציפורני רגליים
פטרת בציפורני הרגליים
פטריה בציפורני הידיים
פטרת בציפורני הידיים
פטרת ציפורניים טיפול טבעי
טיפול טבעי בפטרת

פטרייה בציפורניים ברגליים תתבטא בשינוי צבע הציפורן מחום או צהוב ללבן . פטרת הציפורניים קשה לטיפול, מכיוון שהציפורניים גדלות לאט.

הסיבות לפטרת ציפורניים ברגליים

פטרייה בציפורני הרגליים עלולה להירכש באזורים לחים כגון מכוני כושר ציבוריים, מקלחות או בריכות שחייה, ועלולה להיות מועברת בין בני משפחה. ספורטאים ואנשים שנועלים נעליים צמודות או גרביים הדוקים, גורמים לטראומה לבוהן ושומרים את הרגליים מהתייבשות, כך שהם נמצאים בסיכון גבוה יותר להידבקות בפטרייה.

המצב הזיהומי עלול גם להתפשט מאצבע אחת לאחרת, ואף לחלקים אחרים של הגוף. גורמי סיכון אחרים כוללים רמת PH לא תקינה של העור, חוסר ייבוש של הרגליים ביסודיות לאחר רחצה או פעילות גופנית, ומערכת חיסונית חלשה. כמו כן, לחולי סוכרת יש סיכון מוגבר לסבול מפטרת הציפורניים, מכיוון שהמערכת החיסונית שלהם נפגעת. גם חולים במחלות כרוניות אחרות, ישנו סיכון לסבול מבעיה זו, עקב מצבם החיסוני הירוד והטיפול בתרופות בעלות תופעות לוואי שונות.

טיפול ומניעת פטרייה בציפורן ברגל

פטרייה בציפורני הרגליים קשה לטיפול לכן כדאי לנסות למנוע אותה. ההמלצה היא לנעול נעליים או סנדלים במקלחות ציבוריות, אזורי בריכה וחדרי כושר. כמו כן, יש להימנע מהחלפת נעליים של מישהו אחר או שיתוף בגרביים או מגבות עם מישהו שיש לו פטריות בציפורן. ניתן להשתמש במדרסים בכדי להוסיף ריפוד ושליטה על תנוחת הרגל, כך שתיתמך בקשת אורכית, ויופחת הלחץ על שרירי הרגל התחתונים.

יש לרחוץ את כפות הרגליים באופן קבוע, ולייבש אותם ביסודיות כאשר הם נרטבים. לק על הציפורניים לא מומלץ משום שהוא יכול לאטום את אוורור הציפורן ולאפשר את גדילת הפטרייה. כמו כן, כדאי לשמור על ציפורניים גזוזות, ולהיות בטוחים כי כל כלי הפדיקור מחוטאים לפני השימוש בהם. אם בכל זאת, ישנה התפתחות של פטרת, ישנם מגוון תרופות וקונבנציונליות וטיפים לריפוי עצמי באמצעות שיטות טבעיות יותר, במיוחד למראים קלים שעדיין לא התפתחו למצבים חמורים וקיצוניים. מגוון צמחים ועזרים כמו שמן עץ התה הוכחו על ידי רבים מהמטופלים כמסייעים.