לחצו להתקשרות:

פטרייה חוזרת בציפורניים

זיהומים פטרייתיים מסווגים על פי האופן בו הם מתחילים ועל מה הם משפיעים. רוב זיהומי פטרת הציפורניים משפיעים על העור מתחת לציפורן ועל בית הציפורן עצמו. הזיהום בדרך כלל, מתקדם ומחריף. אולם קצב ההתקדמות והסיכון לפטרת ציפורניים חוזרת תלויה במצב הבריאותי הכולל והרגישות לזיהום, רמות הלחות והחום בסביבה, סוג הציפורן הנגועה, וגיל המטופל (זיהום פטרת הציפורניים בקרב מבוגרים מתפשט באופן איטי יותר, מכיוון שהציפורניים גדלות לאט יותר).

ייתכן שתבחין בזיהום פטרת ציפורניים כאשר הציפורן או העור מתחת לציפורן משנה את צבעו, או נראה פגום, מעובה, או שבור. אם זיהום זה אינו מטופל, הוא צפוי להחמיר ולהתפשט לחלקים אחרים של הציפורן, ולציפורניים אחרות. במשך הזמן, כל הציפורן עלולה להידבק ולהיפגם ועשויה בסופו ליפול.

המקור למידע אובייקטיבי ברשת
התאמה מקצועית עבורך לנותני שירות מתאימים
בדיקת איכות של נותני שירות

פטרת ציפורניים חוזרת

סוגי פטרת ציפורניים קיימים
סוגי פטרת קיימים
סודה לטיפול בפטרייה בציפורניים
דרכי טיפול בפטרת
טיפול בפטרת ציפורניים עם לייזר
פטרת ציפורניים בלייזר
פטרייה בציפורני רגליים
פטרת בציפורני הרגליים
פטריה בציפורני הידיים
פטרת בציפורני הידיים
פטרת ציפורניים טיפול טבעי
טיפול טבעי בפטרת

ניתן לטפל בזיהום בפטרת ציפורניים ברגליים או בידיים בהצלחה, למרות שמספר סוגים הינם קלים יותר לטיפול מאשר אחרים. הסוג הנפוץ ביותר בפטרת הציפורניים הוא זיהום דיסטלי, אשר עלול להיות זיהום קשה לטיפול לכל החיים. סוג נוסף של פטרת, עלולה להתבטא בציפורניים שטחיות ולבנות, אשר מהווה סוג קל יותר לטיפול. בכל מקרה פטרת ציפורניים קלה בהתחלה אולם לאחר מכן היא עשויה להסתבך ולהחמיר ברמת מורכבותה. גם לאחר הטיפול, הציפורניים עלולות להיראות עדיין לא סדירות בצורה ובמראה, וייקח להן עד כשנה על מנת להירפא לחלוטין.

פטרת ציפורניים חוזרת, לעתים קרובות (בקרב 15%-20% מהמטופלים), גם אם נראה כי היה ריפוי מלא. זיהום חיידקי עלול להיות סיבוך של זיהום פטרת הציפורניים. זיהום בקטריאלי הינו נפוץ, וגורם לדלקת ונפיחות של העור והרקמות הקרובות לציפורן. פטרת ציפורניים קשה עלולה לחזור ולהתבטא בזיהום חיידקי, כך שהטיפול בה יהיה קשה וממושך יותר.

ניסיון מניעת החזרה

כאשר חושבים על דרכי טיפול בפטרת וסיכויי היעילות שלהם, יש לקחת בחשבון את הסיכון לחזרת התופעה. ישנם גורמי סיכון אשר עלולים להעלות את סיכוני החזרה, כמו גיל מבוגר, נוכחות של מחלות כרוניות (כמו סוכרת), המשך של הליכה ברגלים חשופות ויחפות במקומות ציבוריים, ונעילת נעליים במשך רוב שעות היממה, באופן אשר לא תורם להורדת הלחות והזיעה. לגן, ישנה חשיבות גם לאחר טיפול ממושך, להמשיך לשמור על ניקיון הרגליים, גזיזת הציפורניים, גריבת גרביים "נושמות" והימנעות מהדבקה חוזרת.

כמו כן, כדאי להימנע מהדבקה בפטרת ציפורניים  מלאכותית או מריחת לקים, אשר מזרזים את התפתחות הפטריות וגורמים לפטרת ציפורניים חוזרת. הימנעות זו משמעותית אף יותר, כאשר ישנו בן משפחה או קרוב אשר סבל מפטרות הציפורניים.